PBS Turbo

Turbodmychadla pro motory s výkonem od 300 kW do 4700 kW na turbodmychadlo

PBS Turbo

Vývoj od roku 1957

TCR

TCR

TCR

TCR

TCR

TCR

TCR

TCR

NR

NR

NR

NR

TCR

TCR

TCR

TCR

Testbed

Testbed

PBS Turbo s.r.o., se sídlem ve Velké Bíteši v České Republice, je společnost zaměřená na přesné strojírenství a výrobu turbodmychadel pro námořní, energetická, železniční a jiná zařízení.

PBSTurbo2

Konstrukce a výroba turbodmychadel

Společnost PBS Turbo, která je od roku 2005 zcela vlastněna společností MAN Diesel & Turbo, je významným výrobcem turbodmychadel pro námořní a železniční, či jiná motorem- poháněná zařízení. Dodávky více než 125 000 kusů turbodmychadel, doručených zákazníkům po celém světe, přineslo bohaté zkušenosti ve vývoji, konstrukci, a výrobě turbodmychadel. To vše umožnilo společnosti PBS Turbo být dodavatelem turbodmychadel uzpůsobených konkrétním požadavky jednotlivých zákazníků.

PBS-Turbochargers

Naše produkty

PBS Turbo vyrábí malá turbodmychadla, v modelových řadách od TCR10 do TCR18 s výkonem do 2 700 kW na turbodmychadlo, které jsou koncipovány tak, aby po celou dobu své životnosti dodávaly maximální výkon.

PBS Turbo pokrývá s tímto portfoliem celou řadu turbodmychadlových aplikací u vysokorychlostních i středně-rychlostních motorů.

Více informací

PBSTurbo

O nás

PBS Turbo s.r.o., se sídlem ve Velké Bíteši v České Republice, je společnost zaměřená na přesné strojírenství a výrobu turbodmychadel pro námořní, elektrická energetická, železniční a jiná zařízení se sídlem ve Velká Bíteši v České Republice.

Společnost PBS Turbo se v roce 1997 připojila ke koncernu MAN a dnes je s přibližně 200 zaměstnanci, dceřinou společností v rámci skupiny MAN Diesel & Turbo. PBS Turbo s.r.o. se postupně stalo význačným dodavatelem turbodmychadel pro motory s výkonem v rozmezí od 390 kW do 2 350 kW na turbodmychadlo.

Více informací

 

Granty v PBS Turbo

PBS Turbo při vývoji turbodmychadel spolupracuje s vědeckými institucemi.  K vývoji využívá i podpory Technologické agentury České republiky.  V současné době využívá podporu pro následující projekty: TH03020426 - Zvýšení únosnosti axiálního ložiska TN01000026 - Národní centrum kompetence Josefa Božka TN01000026 - Národní centrum kompetence Mechatroniky a chytrých technologií pro strojírenství

TACR

PBS Turbo cooperates with scientific institutions in the development of turbochargers. It also uses the support of the Technology Agency of the Czech Republic to develop it. He is currently using support for the following projects: TH03020426 - Increase of bearing capacity of thrust bearing; TN01000026 - National Center of Competence of Josef Božek  and TN01000071 - National Center of Mechatronics and intelligent technologies “MESTEC”.

 

 Použití Turbodmychadel
TCR Turbodmychadla jsou navržena tak, aby zvládla zvláštní požadavky a podmínky, kterým jsou vystaveny motory HFO, MDO a také motory na biopaliva a plyn.
4-stupnovy pohon

4-stupnovy pohon

Namorni generatory

Namorni generatory

Vyroba energie

Vyroba energie

Lokomotivy

Lokomotivy

Tezebni prumysl

Tezebni prumysl

Pobrezni plosiny

Pobrezni plosiny

Prumysl

Prumysl